Wymiana tablicy licznikowej

Wymiana tablicy licznikowej

Wymiana tablicy licznikowej w mieszkaniu

Najczęstsze sytuacje, w których konieczna będzie wymiana tablicy licznikowej, to remont domu lub mieszkania oraz jej zły stan techniczny spowodowany wieloletnią eksploatacją. Wymiana tablicy licznikowej może być dosyć skomplikowanym procesem dla ludzi niedoświadczonych, dlatego najodpowiedniejsze będzie wezwanie elektryka specjalisty. Wszystkie instalacje i urządzenia elektryczne mają kontakt z prądem, a co za tym idzie, zawsze istnieje ryzyko porażenia. Dlatego przy każdej naprawie usterek, zmianie w instalacji czy wymianie tablicy licznikowej konieczna jest szczególna ostrożność.

Doskonale wiemy, że do zachowania tej ostrożności potrzebne jest doświadczenie i umiejętności, których zwykłym ludziom po prostu brak. Nie ryzykuj i zadbaj o życie i zdrowie swoje i swojej rodziny – skorzystaj z usług doświadczonych elektryków.

Wymiana tablicy licznikowej to proces, w którym bardzo ważne jest dokładne prowadzenie i podłączenie kabli do wnętrza nowego urządzenia. Starej instalacje są najczęściej wykonywane z aluminium, które jest materiałem szczególnie podatnym na łamanie. Podczas prowadzenia czynności należy bardzo uważać na to, aby nie złamać przewodów, ponieważ wtedy może zajść konieczność poprowadzenia całkiem nowych kabli. Następny etap to instalacja aparatury, czyli specjalnych urządzeń, które po otrzymaniu prądu będą stosowały odpowiednie algorytmy i zapewnią prawidłowe funkcjonowanie całej instalacji. Bardzo często montuje się także wyłączniki różnicowoprądowe i ograniczniki przepięć. Takie czynności również wymagają niezwykłej precyzji w działaniu, gdyż wszystkie śruby i przewody muszą być odpowiednio mocno dokręcone. Wrocław obfituje w duże bloki budowane z tzw. wielkiej płyty. W takich budynkach znajdują się złożone i skomplikowane instalacje elektryczne, a oznakowanie przewodów bywa bardzo często, nazwijmy to oszczędne, albo nie ma go w ogóle. Zajmujemy się małymi i większymi naprawami usterek, kontrolą instalacji przeciwporażeniowej i wymianami tablic bezpiecznikowych.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej